grafika_streamonline

Transmisje on-line, konferencje, szkolenia, wydarzenia firmowe

Streaming – nadawanie obrazu i dźwięku na żywo
Transmisje On-line czyli przekazanie obrazu i dźwięku bezpośrednio z miejsca wydarzenia na komputer lub inne urządzenie za pośrednictwem sieci internetowej. Pozwala to na uczestniczenie w ciekawych spotkaniach, imprezach, szkoleniach bez konieczności opuszczania swojego własnego domu.
Transmisja może być odbierana nie tylko z laptopa czy komputera stacjonarnego, ale również poprzez smartfona.
Wideokonferencja może być uzupełnieniem tradycyjnej konferencji, bądź jej substytutem.
Transmisja wideo to skuteczność bezpośredniego spotkania bez konieczności opuszczania biura, domu i ponoszenia kosztów podróży.

Najczęstsze wykorzystanie:

  • Konferencje prasowe – umożliwiają uczestnictwo wszystkim zainteresowanym daną tematyką
  • Wydarzenia muzyczne – poczucie uczestnictwa w koncercie bez konieczności podróżowania do miejsca wydarzenia. Poprzez technologię Pay-per-view możliwość sprzedaży większej ilości biletów bez ograniczeń metrażu lokalu.
  • Debaty i dyskusje – uczestnictwo w debatach, dyskusjach on-line (czynny udział widza za pomocą czatu)
  • Eventy firmowe – realizacja wideo i przekaz informacji bezpośrednio do internetu, prezentacja nowego produktu, ogłoszenie wyników finansowych, prezentacja strategii.
  • Szkolenia on-line – to idealne uzupełnienie, a coraz częściej już zamiennik szkoleń tradycjonalnych, których organizacja jest bardziej kosztowna. Uczestnicy mogą bardziej skupić się na przekazywanej wiedzy, w przypadku nieobecności otworzyć materiał wideo, a to wszystko bez konieczności ponoszenia kosztów podróży, wynajmu sali i sprzętu.
  • Spotkanie z klientem – nowa technologia podczas rozmowy z klientem, możliwość organizacji spotkań z większą grupą klientów, odpowiedzi są przekazywane poprzez transmisję audio jak i wideo, zaś pytania poprzez moderowany czat.
  • Komunikacja wewnętrzna – posiedzenia zarządu, wewnętrzne szkolenia dla pracowników, sesje Q$A. Bezpośrednio z komputera to oszczędność czasu jak i pieniędzy.
  • … i wiele innych

Transmisja wideo nie musi zostać upubliczniona, może zostać rozesłana do uczestników za pomocą linka poprzez wiadomość e-mail.
grafika_stream