Szkolenie: Szkoła Promocji Nauki

Odbywający się od 2010 roku cykl warsztatów dla naukowców, którzy chcą popularyzować wiedzę, pochwalić się badaniami, wydarzeniami i odkryciami.

Jak przygotować ciekawą prezentację multimedialną, wykorzystując program Prezi oraz jak zaplanować i realizować internetowe działania promujące własne osiągnięcia, projekty i dziedzinę wiedzy – to dwa główne zagadnienia Szkoły Promocji Nauki 2015. Zgłaszajcie się i zobaczcie, że to nie jest takie trudne…

Pięciogodzinne warsztaty (+ przerwy) to wiedza w pigułce, orientacja w podstawowych możliwościach, ułatwienie wyboru strategii i narzędzi dopasowanych do potrzeb oraz zaplanowania własnej aktywności. Zajęcia dotyczą szczególnie promocji nauki adresowanej do społeczeństwa, w mniejszym stopniu koncentrują się na prowadzeniu zajęć dydaktycznych.

Prezentacje w promocji nauki / Prezi

Program warsztatu:
Skuteczna prezentacja multimedialna – światowe standardy w projektowaniu prezentacji, efektywności prezentacji, elementów wartych uwagi, struktury slajdów, obiektów graficznych, najczęściej popełnianych błędów. PowerPoint vs Prezi – dlaczego rozmawiamy o Prezi? podstawowe różnice pomiędzy Prezi a programem PowerPoint .
Jak podejść do Prezi ? – środowisko programu, jego narzędzia, funkcje, zasady korzystania. W trakcie tej części naprzemiennie z treściami pokazywanymi przez prelegenta wykonywane będą przez uczestników ćwiczenia.
Projektowanie własnej prezentacji Prezi – dyskusja, case study, omówienie najistotniejszych problemów, m.in. planowanie, struktura i narracja, aranżacja
Dodatkowo uczestnicy otrzymują materiały z warsztatów.

Prowadzący:
Daniel Kostrzewa – trener biznesu, absolwent Politechniki Krakowskiej i słuchacz studiów doktoranckich w dziedzinie Inżynierii Produkcji. Założyciel firmy MULTITECH Multimedia i Technika, pasjonat nowych technologii i rozwiązań multimedialnych. Prowadzi szkolenia dotyczące wystąpień publicznych z wykorzystaniem nowych technologii oraz narzędzi multimedialnych.